Jak zmotywować się do nauki?

Kończy się styczeń, postanowienia noworoczne powoli odchodzą w niepamięć. Styczniowe mrozy przyczyniają się do spadku motywacji. Co robić? Jak zmotywować się do nauki angielskiego?

1)      Doceń to co już osiągnąłeś. Zajrzyj do słówek, które sprawiały Ci trudność na początku roku szkolnego. Czyż to nie uskrzydla, gdy widzisz, że teraz nie sprawiają już żadnego problemu?

2)      Potraktuj naukę jako przyjemność a nie przymus. Czyż to nie jest cudowne, że jako jedna z nielicznych osób podjęłaś/podjąłeś się wyzwania jakim jest nauka? Zauważ, że może ona być czymś przyjemnym, spróbuj pomyśleć o czasie, który spędzasz na nauce jako odskoczni, chwili dla siebie i własny rozwój.

3)      Znajdź swoją strefę do nauki. Ulubiony kubek, ulubiony zeszyt i ulubiony długopis. Ponadto czyste, uporządkowane biurko i wygodny fotel. Brzmi lepiej niż maleńki skrawek stołu kuchennego pełnego naczyń prawda? Spróbuj wygospodarować sobie własną przestrzeń – zobaczysz jak szybko Twoja motywacja wzrośnie.

4)      Ustaw sobie mierzalne cele. Nie mów sobie ,, chcę mówić płynnie’’ gdyż cel ten jest mało mierzalny. Powiedz sobie: w tym roku na wakacjach samodzielnie zamówię posiłek, po tym semestrze samodzielnie zadzwonię do klienta i zrozumiem odpowiedź w sprawie zamówień, po tym miesiącu samodzielnie napiszę maila do przedstawiciela z UK. Każdy mierzalny cel to sukces

5)      Nagradzaj się! Napisałeś kartkówkę najlepiej z całej grupy? Lektor pochwalił Twoją pracę pisemną? Czyż to nie wspaniała okazja by w nagrodę zjeść ulubione lody lub zamówić ulubioną pizzę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *